Výbor britského parlamentu vyslechne Ruperta Murdocha

Britský skandál s odposlechy dosáhl až na vlivného mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Odpoledne se má dostavit před výbor britského parlamentu kvůli nelegálním odposlechům známých osobností zaměstnanci jeho novin. Před poslance předstoupí i Murdochův syn James a bývalá šéfredaktorka bulvárního listu News of the World Rebekah Brooksová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australský magnát Rupert Murdoch s ředitelkou News International | Foto: Sang Tan | Zdroj: ČTK

Desetičlenný parlamentní výbor sestávající z poslanců tří hlavních stran zasedne pod předsednictvím Johna Whittingdalea. Jeho členové budou chtít vědět, zda byl parlament v minulosti oklamán, co se týče aféry odposlechů.

Šéf News Corporation Rupert Murdoch se vyjádřil právě v tom smyslu a poslanci budou chtít zjistit přesně, co měl na mysli. Prohlášení výboru uvádí, že otázky jeho členů budou formulovány obezřetně s přihlédnutím k právním důsledkům, a proto nebude možné vzít v úvahu otázkové okruhy z řad veřejnosti.

Před tímto zasedáním budou odpovídat na dotazy parlamentního výboru pro domácí záležitosti náčelník londýnské policie sir Paul Stephenson, který odstoupil z funkce, a bývalý zástupce šéfredaktora list News of the World Neil Walllis.

Milan Kocourek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme