Výbuch a následný požár pyrotechniky zabil v Rusku přes sto lidí

Nejméně 111 lidí zemřelo při výbuchu v nočním klubu v ruském městě Perm. 130 dalších bylo zraněno. Podle policie zřejmě explozi způsobila pyrotechnika.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze

Exploze

Výbuch otřásl nočním podnikem zhruba hodinu po půlnoci místního času. Podle policie nešlo o teroristický útok, ale podle všeho zanedbání protipožárních pravidel a bezpečnostních předpisů.

V klubu v době výbuchu oslavovaly téměř tři stovky lidí osmé výročí jeho založení. Podle prvních informací záchranářů se mnoho lidí otrávilo jedovatými zplodinami v tlačenici, která vznikla u východu.

Přesné příčiny neštěstí zkoumají na místě pyrotechnici. Prezident Dmitrij Medvěděv nařídil založení zvláštní komise, která celou událost prošetří.

Ministerstvo pro mimořádné situace vypravilo z Moskvy do zhruba 1500 kilometrů vzdáleného města Perm dvě letadla se zdravotnickým materiálem.

Lenka Kabrhelová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme