Výbuch auta s trhavinou zabil v tureckém Izmiru nejméně dva lidi. Dva útočníky policisté zastřelili

U soudní budovy v tureckém Izmiru vybuchl ve čtvrtek odpoledne vůz naložený trhavinami. Exploze zabila nejméně dva lidi, přinejmenším pět pak bylo zraněno. Policisté zastřelili dva útočníky, po třetím pátrají. Turecké úřady z útoku podezřívají Stranu kurdských pracujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch auta naloženého trhavinami v tureckém městě Izmir zaměstnal policisty a záchranáře | Zdroj: ČTK

Před soudní budovou v západotureckém městě Izmir se ve čtvrtek odpoledne ozval výbuch. Nedaleko vchodu určeném pro soudce a státní zástupce explodoval automobil naložený trhavinami.

„Policisté chtěli auto zastavit na kontrolním stanovišti před budovou soudu. Útočníci se poté pokusili utéct a odpálili bombu v autě,“ popsal guvernér tamní provincie Erol Ayyildiz.

Na místo se okamžitě sjely sanitky. Exploze zabila nejméně dva lidi, konkrétně jednoho zaměstnance soudu a jednoho policistu. Přinejměnším pět lidí pak bylo při výbuchu zraněno, několik z nich je v kritickém stavu.

Výbuch auta naloženého trhavinami v tureckém městě Izmir zaměstnal policisty a záchranáře | Foto: ČTK/AP

Útočníci měli podle guvernéra Izmiru kalašnikovy a granáty. Dva z nich policisté zastřelili. V souvislosti s útokem pátrají ještě po třetím útočníkovi. První zjištění podle Ayyildize naznačují, že za útokem stojí Strana kurdských pracujících (PKK).

Podle guvernéra patřilo zřejmě útočníkům ještě další auto, které pyrotechnici odpálili při kontrolované detonaci. Turecký vicepremiér Veysi Kaynak později uvedl, že vzhledem k připravenosti, zbraním, bombám a munici byl zřejmě plánován mnohem větší útok. Turecké úřady na případ uvalily informační embargo.

Izmir je po Istanbulu a Ankaře třetím největším tureckým městem. Velké teroristické útoky se městu na rozdíl od obou větších metropolí zatím vyhýbaly. Naposledy během novoročních oslav zabil útočník v istanbulském klubu Reina 39 lidí. K tomuto útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Výbuch auta naloženého trhavinami v tureckém městě Izmir zaměstnal policisty a záchranáře | Foto: Reuters

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme