V náboženské škole v pákistánském Péšávaru vybuchla bomba. Nejméně čtyři děti zemřely

Výbuch bomby v náboženské škole na severozápadě Pákistánu ve městě Péšávar nepřežily nejméně čtyři děti. Dalších zhruba 40 jich je zraněných, uvádí podle agentury AFP tamní policie. Mnoho z osmi až patnáctiletých dětí je podle lékaře tamní nemocnice v kritickém stavu. Agentura Reuters informuje už o sedmi mrtvých, včetně dětí.

Islámábád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch bomby v náboženské škole na severozápadě Pákistánu ve městě Péšávar nepřežily nejméně čtyři děti (ilustrační foto) | Foto: Akhtar Soomro | Zdroj: Reuters

„Výbuch nastal během výuky koránu. Někdo přinesl na náboženský seminář tašku s výbušninou,“ která zapříčinila „nejméně čtyři mrtvé a 34 zraněných“, řekl AFP jeden z členů tamní policie. Druhý jeho slova a počty obětí potvrdil.

Agentura Reuters se odvolává na mluvčího blízké nemocnice Lady Reading Hospital, který podle ní řekl, že ústav přijal sedm mrtvých a 70 zraněných. Mnoho z nich podle něj utrpělo popáleniny po výbuchu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme