Mohutný výbuch otřásl skladištěm v Bristolu. Záchranáři na místě pátrají po zraněných

Řadu zraněných nebo možná i obětí si podle hasičů vyžádal mohutný výbuch, který ve čtvrtek před polednem místního času (brzy odpoledne středoevropského času) otřásl skladištěm ve městě Avonmouth ležícím nedaleko Bristolu na jihozápadě Anglie.

Aktualizujeme Bristol Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě neštěstí kromě hasičů zasahují zdravotníci a policie. Někteří lidé utrpěli vážná zranění, uvedla mluvčí hasičů. Jistý svědek uvedl, že slyšel velmi hlasitý výbuch, který otřásl budovami. Jiný vyfotil nádrž, která zřejmě explodovala.

Informují o tom britská média. Záchranáři pátrají, zda na místě nezůstali nějací lidé. Policie podle televize Sky News uvedla, že na vrchu válcovité nádrže, která zřejmě vybuchla, pracovalo několik dělníků.

Stále se snaží zjistit, co se přesně stalo. Nedaleko se nachází recyklační stanice, která podle britské BBC dočasně přerušila provoz.

Před necelými dvěma měsíci v docích v Avonmouthu hořely haldy s 20 000 tunami kovového šrotu. Kvůli hustému dýmu museli řidiči na silnicích a dálnici M5 kvůli zhoršené viditelnosti jezdit opatrněji.

Připravujeme podrobnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme