Zazvonil zvonek a dům v německém Münsteru explodoval. Obyvatelky se nechtěly vystěhovat

Pět zraněných si ve středu vyžádal výbuch domu v Münsteru na západě Německa. Explozi podle vyšetřovatelů způsobily záměrně dvě obyvatelky domu v okamžiku, kdy je v doprovodu policie přišla vystěhovat soudní vykonavatelka. Zranění při výbuchu utrpěli také dva koně, které musel veterinář utratit. Informovala o tom agentura DPA.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelky domu utrpěly těžká zranění, výbuch a následný požár ale přežily. | Foto: Bernd Thissen | Zdroj: ČTK

Podle vyšetřovatelů se 67letá žena a její 38letá dcera chtěly vyhnout nucenému vystěhování a raději se pokusily spáchat sebevraždu. Dům na okraji Münsteru, ve kterém žily, vyhodily do povětří v okamžiku, kdy u dveří zazvonila soudní vykonavatelka v doprovodu tří policistů.

Výbuch zničil v belgických Antverpách tři domy. Hasiči dva lidi vyprostili, jeden se stále pohřešuje

Číst článek

Obyvatelky domu utrpěly těžká zranění, výbuch a následný požár ale přežily. Lehčí zranění utrpěli také tři policisté, soudní vykonavatelka vyvázla bez zranění. Neštěstí nepřežili dva koně, které jejich majitelky před výbuchem zjevně přivedly do domu. Jejich zranění byla natolik vážná, že je museli veterináři utratit.

Podle vyšetřovatelů výbuch způsobil puštěný plyn. Po uhašení požáru hasiči ze zničené budovy vynesli ještě několik neporušených plynových láhví.

Protože ženy ve snaze spáchat sebevraždu ohrozili život dalších osob, vyšetřuje policie případ jako pokus o vraždu.

Podle agentury DPA ženy, které způsobily středeční výbuch, nebyly majitelkami domu, pouze si jej pronajímaly. Právě spory s majitelem kvůli neplacení nájmu vedly k pokusu o jejich nucené vystěhování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme