Exploze ve Vídni si vyžádala dvě oběti a deset zraněných. V jednom z domů nejspíš vybuchl plyn

Po středečním výbuchu, který poničil pětipatrový obytný dům ve vídeňské čtvrti Wieden, našli hasiči těla dvou lidí. Již v noci na čtvrtek vyprostili z trosek tělo 29leté ženy, ve čtvrtek večer pak objevili tělo mladého muže, jehož identita známa není. Informovala o tom agentura APA. Příčinou silné exploze, při níž utrpělo zranění 14 lidí, byl pravděpodobně únik plynu.

Aktualizováno Vídeň (Aktualizováno: 23:16 27. 6. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze poničila pětipatrový dům ve vídeňské čtvrti Wieden.

Exploze poničila pětipatrový dům ve vídeňské čtvrti Wieden. | Foto: Erich Ulrich | Zdroj: Reuters

Na místě neštěstí pracovalo více než sto hasičů, kteří se kvůli vedru museli často střídat. Trosky hasiči odklízeli ručně, protože nasazení těžké techniky by představovalo nebezpečí pro lidi, kteří stále mohli být zasypaní. V budově s 22 byty bylo přihlášeno k pobytu 42 osob.

Čtvrtí jižně od centra města, ve které stojí mimo jiné i známý kostel svatého Karla, výbuch otřásl ve středu krátce po 16.30. Podle záběrů z místa exploze zcela zničila několik bytů a vyrvala část fasády domu.

Policie ve čtvrtek ráno zprovoznila ulice v okolí poškozeného domu, uzavřená zůstává jen křižovatka v jeho bezprostřední blízkosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme