Výbuch granátu na diskotéce v Linci zraňoval

Při výbuchu na diskotéce v rakouském Linci dnes časně ráno utrpělo zranění dvacet mladých lidí. Podle policie mezi tanečníky explodoval ruční granát. Lineckou diskotéku X-Large navštěvují především srbští a chorvatští mladíci a dívky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

Exploze nastala dvacet minut po třetí hodině ranní. V tom okamžiku bylo v prostorách nočního klubu, který je veřejně přístupný a má charakter taneční kavárny, asi 40 lidí, převážně ve věku mezi 15 a 20 lety. Polovina z nich je zraněna, z toho čtyři těžce. Záchranáři zraněné rozvezli do nemocnic v Linci a Wellsu.

Jak řekl Českému rozhlasu primář úrazového oddělení nemocnice v Linci, žádný ze čtyř těžce raněných není ve vážném ohrožení života. Lékaři už dva pacienty operovali. Z břišní dutiny jim museli odstranit kovové střepiny. V nemocnici nadále zůstává polovina z dvaceti raněných.

Jedinou jistotou je, že explodující třaskavina byl ruční granát. Experti kriminálního oddělení tak usuzují podle zbytků výbušniny nalezených na místě. Jak uvedl jeden z ošetřujících lékařů, v těle zraněných jsou ale i kousky kovu, které vypadají jako broky. Kdo a proč granát odpálil nadále zůstává záhadou.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme