Výbuch na univerzitě v Jeruzalémě zabil sedm lidí

Palestinští radikálové podnikli útok na Hebrejskou univerzitu v Jeruzalémě. Zahynulo při něm sedm lidí a více než 70 dalších utrpělo zranění. Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva atentát ozbrojeného křídla hnutí Hamas odsoudili jak izraelská vláda, tak palestinská autonomie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdravotníci ošetřují zraněného | Foto: ČTK/EPA
Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o atentátu na univerzitě

Pachatelé tohoto útoku nebudou nikde v bezpečí a před odvetou se nikde nedokáží skrýt - prohlásil mluvčí izraelské vlády. V rozhovoru pro izraelský rozhlas zároveň řekl, že Izrael rozlišuje mezi teroristy a civilními obyvateli a dnešní útok nic nezmění na rozhodnutí izraelské vlády postupně realizovat opatření, která by měla usnadnit život obyvatelům palestinských území.

Palestinská samospráva ve svém prohlášení mj. uvedla, že odsuzuje jakékoli útoky proti civilistům, ať z palestinské nebo izraelské strany. Autonomie také výslovně uvádí, že tento útok poškodil palestinské národní zájmy.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme