Výbuch plynové bomby v restauraci v Indii zabil 89 lidí

Nejméně 89 lidí zahynulo, když vybuchla plynová bomba v kuchyni restaurace ve střední Indii a poté i nedaleko uskladněné výbušniny. Uvedla to indická policie. V důsledku výbuchů spadla podle agentury AP i střecha objektu. 100 lidí bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v indické Bombaji truchlí za příbuzné, kteří zemřeli po vypití pančovaného alkoholu | Zdroj: Reuters

Místo výbuchu se nachází nedaleko autobusového nádraží ve městě Petlávad ve státě Madhjapradéš. Restaurace byla v době exploze plná lidí. Záchranáři prohledávají trosky ve snaze najít další přeživší či těla. Poškozeny byly i okolní domy.

U restaurace byl sklad s trhavinami, které se používají na stavbách. „Nastal druhý výbuch, při kterém bylo více obětí a škod,“ řekl AP představitel místní policie.

„Nařídili jsme vyšetřování výbuchu. Zraněným lidem i pozůstalým obětí finančně pomůžeme. Bude to ale záviset na výsledcích šetření. Výši částky proto zveřejníme hned po tom, kdy budeme mít k dispozici závěry vyšetřování,“ uvedl ministr vnitra státu Madhjapradéš Babulal Gaur.

Město Petlávad leží asi 310 kilometrů západně od správního střediska státu Madhjapradéš Bhópálu a zhruba 800 kilometrů jižně od indické metropole Dillí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme