Při výbuchu plynu ve městě Plantation na Floridě se zřítila jedna budova, 20 lidí utrpělo zranění

Po výbuchu v obchodním centru ve městě Plantation na jihu Floridy utrpělo zranění 15 až 20 lidí, z toho dva těžká, uvedli podle televize ABC News místní hasiči. Zatím nepotvrdili, že explozi způsobil únik plynu, jak původně informovala místní média.

Aktualizováno Plantation (Florida) (Aktualizováno: 19:57 6. 7. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch nastal kolem poledne místního času u nákupního centra ve městě Plantation, 50 kilometrů severně od Miami. S odkazem na videa a fotografie z místa události, které kolují na sociálních sítích, o události informovala americká stanice NBC News.

Exploze ve Vídni si vyžádala dvě oběti a deset zraněných. V jednom z domů nejspíš vybuchl plyn

Číst článek

Exploze zřejmě nastala v pizzerii, která je ale v současnosti kvůli rekonstrukci mimo provoz. Podle záběrů z místa neštěstí je zřejmě zcela zničená jedna budova, ve fitness centru, které stojí vedle ní a kde v sobotu dopoledne místního času cvičilo hodně lidí, jsou vyražená okna. Síla exploze rozmetala trosky po celém okolí.

„Bylo to jako apokalypsa,“ řekla jedna ze svědkyň. „Byl to obrovský záblesk světla, který osvítil celou oblohu a byla to taková rána, hlasitější než ohňostroje,“ uvedla s tím, že jí pak pískalo v uších.

Záchranáři a psi v troskách zřícené budovy pátrají, zda pod nimi nejsou zasypaní nějací lidé. Všechny obchody v okolí byly uzavřeny do doby, než hasiči dojdou k závěru, že je bezpečné se do nich vrátit.

>

nkr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme