Na Slovensku se při výbuchu plynu zranili dva dospělí a sedm dětí z Česka. Přijeli na horolezecké soustředění

Devět lidí včetně sedmi dětí v úterý utrpělo zranění při výbuchu plynu na chatě ve slovenské obci Lehota pod Vtáčníkom, která se nachází v Trenčínském kraji. Informovala o tom slovenská média. Na chatě pobývaly děti z Prahy, které se tam účastnily horolezeckého tábora, napsal server pluska.sk. Také české ministerstvo zahraničí má zatím informace o devíti zraněných českých občanech, z nichž sedm byly děti, uvedl mluvčí resortu Daniel Drake.

Lehota pod Vtáčníkom (Trenčínský kraj) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policie explodoval sporák, který byl napojený na plynovou bombu

Podle policie explodoval sporák, který byl napojený na plynovou bombu | Zdroj: Hasičský a záchranný zbor Slovenskej republiky

Na české velvyslanectví v Bratislavě se podle ministerstva zahraničí dosud nikdo přímo neobrátil. 

VIDEO: Exploze roztrhla v JAR ulici, tlaková vlna převracela auta, jeden mrtvý. Úřady nevědí, co se stalo

Číst článek

„Zranění jsou už převezeni do nemocnic, náš zastupitelský úřad v tuto chvíli kontaktuje jednotlivá zdravotnická zařízení, aby se ujistil, že hospitalizovaní čeští občané nepotřebují asistenci,“ sdělil Drake. Podle předběžných informací se pravděpodobně jednalo o výbuch kotle, dodal mluvčí.

Hasičům výbuch plynu nahlásili po 08.30. Podle policie explodoval sporák, který byl napojený na plynovou bombu. „Objekt je dvojpodlažní a s rozměry šest krát deset metrů. Polovina chaty by měla být zřícená. Na místě se nacházelo třináct osob, tři dospělí a deset dětí,“ řekl agentuře TASR mluvčí hasičů Marián Petrík.

Záchranná zdravotní služba na místo vyslala pozemní i letecké záchranáře, kteří podle ní ošetřili dva dospělé a sedm dětí. „Dospělí utrpěli lehčí až středně těžká zranění,“ sdělila mluvčí záchranářů Alena Krčová. Informace o zdravotním stavu dětí s ohledem na jejich věk poskytnout nemohla.

„Po ošetření byli všichni převezeni do nemocnic v Banské Bystrici, Bratislavě, Bojnicích, Topoľčanech a Trenčíně,“ dodala. Podle Zuzany Turočekové ze slovenské vrtulníkové záchranné zdravotní služby je nejvážněji zraněná jedenáctiletá dívka české národnosti, která utrpěla poranění obličeje.

„Po ošetření a přeložení na palubu vrtulníku byla dívka ve stabilizovaném stavu při vědomí převezena do Dětské fakultní nemocnice v Banské Bystrici,“ uvedla na facebooku letecká záchranná služba Air - Transport Europe. Dodala, že posádka druhého vrtulníku ošetřila 45letou ženu české národnosti s poraněním ruky a povrchovými zraněními. Ženu vrtulník převezl ve stabilizovaném stavu do nemocnice v Banské Bystrici. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme