Výbuch plynu ve striptýzovém klubu v americkém Springfieldu zranil 18 lidí

Desítky lidí zřejmě se štěstím unikly smrti při silné explozi plynu v americkém Springfieldu ve státě Massachusetts. Exploze zcela srovala se zemí striptýzový klub a poškodila okolní budovy. Zraněno bylo nejméně 18 lidí včetně hasičů a zaměstnanců plynárenské společnosti, nikdo ale není ve vážném stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zničené budovy po výbuchu plynu v americkém Springfieldu | Zdroj: Reuters

Unikající plyn totiž obyvatelé ucítili předem a upozornili zaměstnance plynáren, kteří stihli oblast evakuovat. V době výbuchu tak byli na místě jen hasiči a plynaři.

Jako nejhorší tedy považují úřady škody na majetku.

„Budovy v těsné blízkosti jsou velmi těžce poničené. Připravujeme se na to, že několik z nich budeme muset strhnout. Budova, ve které plyn explodoval, je zcela srovnaná se zemí – zbyla z ní jen část přízemí. Trosky jsou roztroušené do vzdálenosti několika bloků a je tam také mnoho vyražených oken, to všechno budeme teď muset uklidit,“ sdělil šéf místních statiků Steve Desilets.

Záchranáři museli evakuovat nejzničenější budovu, hrozilo její zřícení. Město nabídlo evakuovaným lidem nouzové ubytování.

Český rozhlas, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme