Výbuch pumy v afghánském Lógaru zabil nejméně 25 lidí

V afghánské provinci Lógar dnes ráno zahynulo při bombovém útoku 25 lidí. Nálož vybuchla před školou v distriktu Muhammad Agha. Mezi mrtvými je i 12 žáků. Cílem útoku měly být pouze koaliční jednotky a nikoli civilní obyvatelstvo. Radiožurnálu to řekl velitel české mise v Lógaru podplukovník Petr Procházka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozidlo vojenské nemocnice české jednotky v Kábulu | Foto: Ivan Pospíchal

"Civilní nákladní vozidlo najelo na improvizovaný výbušný systém. Bohužel to bylo v oblasti, kde byla určitá koncentrace civilního obyvatelstva. Koaliční jednotky se v místě vůbec nevyskytly. Pravděpodobně se jednalo o nešťastné nastražení, předčasný výbuch nebo nějaký omyl," uvedl Procházka.

V oblasti Lógar působí také český vojenský kontingent a český provinční rekonstrukční tým. Čeští vojáci jsou však v pořádku. Mluvčí generálního štábu armády České republiky Míra Třebická Českému Rozhlasu řekla, že tato akce se našich mužů nijak nedotkla. "Podle hlášení z místa nasazení z provincie Lógar v Afghánistánu jsou všichni čeští vojáci v pořádku," uvedla Třebická.

Přečtěte si také:

Nová operace Američanů na východě Afghánistánu
Polsko zvyšuje počty svých vojáků v Afghánistánu
Spojené státy vyšlou do Afghánistánu další posily
NATO posílí jednotky v Afghánistánu

ČRo 1 - Radiožurnál, Pavel Polák, Alena Adámková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme