Sedm mrtvých a 25 zraněných na turecké základně. Příčina výbuchu skladu zůstává neznámá

Nejméně sedm tureckých vojáků přišlo o život a 25 dalších utrpělo zranění při explozi ve skladu s těžkou municí na jihovýchodě Turecka. Podle tiskových agentur to v sobotu sdělil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a upřesnil tak předchozí informace. Příčiny neštěstí, které se odehrálo v pátek, jsou nadále nejasné.

Ankara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turečtí vojáci (ilustrační foto) | Foto: Christopher Hall | Zdroj: Námořnictvo Spojených států amerických

Ministerstvo obrany v pátek oznámilo, že 25 vojáků utrpělo zranění a dalších sedm se pohřešuje po údajné nehodě s dělostřeleckou municí na základně v provincii Hakkari. O explozi na základně Süngü Tepe nedaleko Iráku i Íránu informovala agentura AFP s odvoláním na turecké úřady.

Turecká armáda ostřeluje severní Sýrii. Zabila čtyři kurdské ozbrojence

Číst článek

Podle AFP o závažnosti incidentu svědčí, že se ještě v pátek večer na jihovýchod Turecka vydali ministr obrany Hulusi Akar a náčelník generálního štábu Yasar Güler. Ministerstvo obrany v prohlášení uvedlo, že k „nehodě“ došlo po výstřelu z těžké zbraně. Není jasné, zda se jednalo o bojovou akci, nebo o cvičení.

Hospitalizováno bylo 25 vojáků, přičemž vážnost jejich zranění není známá. Po dalších sedmi příslušnících armády úřady pátrají.

Základna Süngü Tepe se nachází v horách jihovýchodního Turecka, kde často dochází ke střetům armády s ozbrojenci ze Strany kurdských pracujících (PKK), kterou Ankara považuje za teroristickou organizaci. Turecko kromě toho pravidelně bombarduje základny PKK na severu Iráku.

Úřad guvernéra provincie Hakkari nejdříve jako příčinu uvedl výbuch „závadné munice“ v momentě „výstřelu dělostřelectva“. V pozdějším prohlášení se ale hovořilo o explozi v muničním skladu. Turecké úřady podle AFP zakázaly médiím zveřejňovat obrázky zachycující místo výbuchu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme