V Nizozemsku vyšetřují možný útok po explozi u testovacího centra. Nikdo nebyl zraněn

Exploze neznámé výbušniny ve středu ráno poškodila centrum pro testování na koronavirus v nizozemském městečku Bovenkarspel. Policie podle agentury Reuters hovoří o úmyslné akci a snaží se zjistit, co přesně výbuch způsobilo. Nikdo při něm nebyl zraněn, hlášena jsou pouze rozbitá okna.

Amsterodam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze neznámé výbušniny ve středu ráno poškodila centrum pro testování na koronavirus v nizozemském městečku Bovenkarspel | Foto: Eva Plevier | Zdroj: Reuters

„Zatím přesně nevíme, co vybuchlo, nejdříve to musí vyšetřit pyrotechnici,“ řekl policejní mluvčí Menno Hartenberg.

Mládež v nizozemském Urku zapálila testovací centrum na koronavirus. Policie rozdala 3600 pokut

Číst článek

Exploze obcí Bovenkarspel, která leží asi 55 kilometrů severně od Amsterdamu, otřásla těsně před sedmou ráno, když bylo ještě testovací středisko zavřené. Všechny dopolední odběrové termíny pak byly zrušeny.

Policie prostor uzavřela a domnívá se, že odběrové místo se stalo terčem útoku. „Tvrdíme, že něco takového se nestane jen tak náhodou,“ uvedl Hartenberg. Výbušninu podle něj „někdo musel umístit“.

Agentura AFP připomíná, že ve vesnici Urk nedaleko Bovenkarpselu se v lednu stalo koronavirové testovací centrum terčem žhářského útoku. Nizozemsko tehdy zasáhla několikadenní vlna nepokojů spojená s vyhlášením nočního zákazu vycházení, při které policie zadržela stovky lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme