Záchranáři našli pod ruinami v Bejrútu známky života, po třech dnech hledání přeživších naději ztratili

Tři dny po údajném zachycení známek života v sutinách zřícené budovy v libanonském hlavním městě Bejrútu, zničeného mohutnou srpnovou explozí, už záchranáři nevidí naději na nalezení živého člověka. Pod troskami se už totiž „z technického hlediska“ žádné známky života neprojevují, řekl v sobotu večer podle agentury DPA šéf chilského záchranářského týmu Topos Francisco Lermanda.

Video Bejrút Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobrovolníci prohledávali sutiny budovy, kde byl kdysi bar | Foto: Mohamed Azakir | Zdroj: Reauters

Ve čtvrtek skupina záchranářů složená z dobrovolníků z Chile, Libanonu a členů civilní obrany začala rozebírat hromady betonu a dalšího zničeného stavebního materiálu, protože zaznamenali, že pod sutinami možná někdo dýchá a tepe mu srdce. V přízemí budovy se před katastrofou ze 4. srpna nacházel bar.

Záchranáři v Bejrútu měsíc po výbuchu pátrají po možném přeživším. Rozebírají hromady betonu

Číst článek

Bejrút doufal v zázrak a nasazené síly kus po kusu odklízely trosky. Práce postupovaly pomalu, protože hrozilo zřícení dalších částí budovy. Zázrak se nakonec nekonal.

Po výbuchu 2750 tun špatně uskladněného dusičnanu amonného zemřelo asi 190 lidí a dalších 6000 utrpělo zranění. Exploze a následná tlaková vlna poničila rozsáhlé oblasti ve městě.

Libanonci výbuch připsali liknavosti politiků, protože o potenciálním nebezpečí látky se vědělo. Vláda Hasana Dijába pak podala demisi a Dijábův nástupce Mustafá Adíb nyní sestavuje nový kabinet.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme