Výbuch v Budapešti způsobila nastražená bomba. Jestli šlo o terorismus, není jasné

Dva příslušníky policejní hlídky zranil v sobotu pozdě večer v centru Budapešti výbuch nastražené nálože. Oznámili to tamní vyšetřovatelé. Zatím ale podle nich není jasné, zda šlo o teroristický, nebo o kriminální čin. Dosud se spekulovalo, že výbuch byl následkem úniku plynu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní experti ohledávají místo výbuch v centru Budapešti | Foto: ČTK

Podomácku vyrobená nálož podobná trubkové bombě explodovala ve čtvrti oblíbené pro noční život s množstvím barů a restaurací. Policie oblast kolem náměstí Oktogon bezprostředně po události uzavřela a evakuovala budovy v okolí místa exploze.

V textu zveřejněném na webu budapešťské policie se uvádí, že oba zranění členové policejní hlídky byli hospitalizováni. Nikdo další už zřejmě zranění neutrpěl. Čin je vyšetřován jako pokus o mnohonásobnou vraždu.

Evropa by měla zřídit velký tábor pro uprchlíky na pobřeží Libye, navrhuje Orbán

Číst článek

Exploze, která nastala kolem půl jedenácté večer, vyvolala obavy z teroristického útoku. Lidé se z okolí místa události rozprchli v panice.

Na záběrech, které zveřejnil například server listu Mirror, jsou vidět policejní auta, jak směřují k místu výbuchu. Lidé z místa prchali opačným směrem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme