Výbuch v Čečensku - už 21 mrtvých

Celkem 21 obětí si prozatím vyžádal včerejší mohutný výbuch, který otřásl obcí Alchan Jurt na jihozápadě Čečenska. Jak oznámila agentura Interfax s odvoláním na nemocniční zdroje v Urus Martanu, 17 lidí zemřelo na místě po výbuchu nálože umístěné v automobilu, další čtyři podlehli svým zraněním ráno v nemocnici. V kritickém stavu je nadále v nemocnici šest zraněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze výbušniny umístěné v zaparkovaném automobilu nastala poblíž mešity v centru obce. Zástupce generálního štábu ruské armády Valerij Baranov včera večer v rozhovoru pro ruskou televizi obvinil z atentátu v Alchan Jurtu dva čečenské polní velitele Šamila Basajeva a Chattába. Zástupce náčelníka generálního štábu ruské armády generál Valerij Manilov oznámil, že v souvislosti se včerejším atentátem byli zadrženi čtyři lidé, mezi kterými je i jeden čečenský policista. Zadržení jsou podle Manilova ve věku kolem dvaceti let.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme