Výbuch v Čečensku - už 21 mrtvých

Celkem 21 obětí si prozatím vyžádal včerejší mohutný výbuch, který otřásl obcí Alchan Jurt na jihozápadě Čečenska. Jak oznámila agentura Interfax s odvoláním na nemocniční zdroje v Urus Martanu, 17 lidí zemřelo na místě po výbuchu nálože umístěné v automobilu, další čtyři podlehli svým zraněním ráno v nemocnici. V kritickém stavu je nadále v nemocnici šest zraněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze výbušniny umístěné v zaparkovaném automobilu nastala poblíž mešity v centru obce. Zástupce generálního štábu ruské armády Valerij Baranov včera večer v rozhovoru pro ruskou televizi obvinil z atentátu v Alchan Jurtu dva čečenské polní velitele Šamila Basajeva a Chattába. Zástupce náčelníka generálního štábu ruské armády generál Valerij Manilov oznámil, že v souvislosti se včerejším atentátem byli zadrženi čtyři lidé, mezi kterými je i jeden čečenský policista. Zadržení jsou podle Manilova ve věku kolem dvaceti let.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme