Výbuch v Izraeli zranil nejméně 8 lidí

Nejméně osm zraněných si podle prvních informací vyžádal výbuch automobilu zaparkovaného na Herzlově ulici v centru izraelského pobřežního letoviska Netanja, které leží 25 km severně od Tel Avivu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S odvoláním na izraelské sdělovací prostředky to oznámila agentura AFP, podle které je stav jednoho ze zraněných vážný. Ostatní byli zraněni jen lehce.

Izraelský rozhlas uvedl, že odstupující izraelský premiér Ehud Barak svolal na dnešní večer zasedání bezpečnostního kabinetu své vlády, aby projednal odpověď na útok v Netanje.

Podle svědků se ozvaly celkem tři exploze způsobené pravděpodobně výbušninou umístěnou v automobilu. „Lidé jsou hysteričtí a křičí. Všude jsou vytlučené výklady a černý kouř,“ hlásí izraelský rozhlas s odvoláním na svědky. K poslednímu pumovému útoku došlo v Izraeli 28. prosince, kdy bylo při explozi uvnitř autobusu v centru Tel Avivu zraněno 13 osob. Izraelské úřady varovaly obyvatele, aby se měli na pozoru před dalšími možnými útoky palestinských povstalců.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme