Slovenští policisté obvinili kvůli výbuchu v Prešově další dva lidi. Za obecné ohrožení jim hrozí až doživotí

Policisté z prešovského krajského ředitelství obvinili v souvislosti s prosincovým požárem panelového domu další dva lidi. Pokud budou uznáni vinnými z obecného ohrožení,hrozí jim až doživotí, uvedla policie na facebooku. Server Korzár napsal, že jde o stavbyvedoucí. Celkem tak kvůli tragédii bylo obviněnou pět lidí.

Prešov (Aktualizováno: 17:38 22. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Na základě dosud vykonaného dokazování vyšetřovatel kriminální policie vznesl 21. února 2020 obvinění proti dalším dvěma osobám za zvlášť závažný zločin obecného ohrožení,“ uvedli v sobotu policisté na facebookovém profilu krajské policie v Prešově.

Obviněné policisté zadrželi v pátek. Na facebooku vyšetřovatelé uvedli, že pracovali na jednom z „nejrozsáhlejších míst činu v historii slovenské kriminalistiky“. Spolupracují se znalci a experty z různých vědeckých odvětví.

Policisté zároveň změnili právní kvalifikaci činů u třech lidí, které zadrželi už dříve.

„V současnosti je vedeno trestní řízení v souvislosti s vyšetřováním obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrožení se způsobením smrti vícero osob a škody velkého rozsahu vůči pěti obviněným. V případě prokázání viny jim hrozí tresty odnětí svobody na dvacet až pětadvacet let nebo až doživotí,“ uvedli policisté. 

Poskytnutí dalších informací by podle nich mohlo ohrozit vyšetřování. Slovenský zpravodajský server Korzár napsal, že dvojice nově obviněných jsou stavbyvedoucí.

Dříve obvinění byli zaměstnanci firmy, která u panelového domu v Mukačevské ulici prováděla výkopové práce. Právě oni měli způsobit únik plynu, který se nahromadil v nedalekém domě a explodoval.

Při prosincovém výbuchu a následném požáru zemřelo osm lidí. Dům exploze poškodila natolik, že musel být zcela srovnán se zemí.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme