Výbuch v tokijské herně zabil 44 lidí

Čtyřicet čtyři mrtvých a tři vážně zraněné si vyžádal noční výbuch a následný požár herny v tokijské zábavní čtvrti Kabukičó. Podle policejních zdrojů jde o nejhorší tragédii svého druhu v Japonsku za posledních téměř třicet let. Většina z obětí zemřela na vážné popáleniny nebo otravu jedovatými plyny. Příčina výbuchu zatím není známa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle dosavadních výsledků vyšetřování byla příčinou smrti většiny obětí otrava kysličníkem uhelnatým. Z polohy mrtvých i podle stavu poškození budovy se předpokládá, že oheň vznikl v okolí výtahu ve druhém poschodí a jedovaté plyny vzápětí zamořily místosti přilehlé herny a baru. Neúměrně velké škody na životech způsobil mimo jiné charakter stavby, budova totiž nebyla vybavená nouzovým východem a nesplňovala zákonem předepsané podmínky požární ochrany. Jedinou únikovou cestou z postižených podniků bylo několik oken, o kterých navíc věděli jen jejich zaměstnanci.

Dosud se policii podařilo identifikovat 21 mrtvých, ale zjištění totožnosti všech obětí si vyžádá delší čas. Ve vyšetřování příčin požáru bude zítra od brzkých ranních hodin pokračovat 150 mužů. Podle výpovědi zraněných svědků je podezření na úmyslné založení ohně na schodišti budovy.

Dana Hašimoto, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme