Výbuch v tureckém letovisku Kusadasi zabil pět lidí

Na pět už vzrostl počet obětí sobotního výbuchu minibusu v západotureckém přímořském letovisku Kusadasi. Jedna britská turistka podlehla svým zraněním v nemocnici v Izmiru. Incident si vyžádal 13 zraněných. Vyšetřování zatím ukazuje, že šlo o sebevražedný útok, který spáchala mladá žena. K útoku, jehož teroristický charakter potvrdil turecký premiér Erdogan, se zatím nikdo nepřihlásil. Čeští turisté jsou podle dostupných zpráv v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo výbuchu v Kusadasi | Zdroj: ČTK

Podle Richarda Krpače z českého Ministerstva zahraničí mezi postiženými čeští občané nejsou. "Dle našich dosavadních informací a dle informací, které obdržel náš zastupitelský úřad v Ankaře, nemáme žádné zprávy o tom, že by mezi oběťmi výbuchu na tureckém pobřeží byl český občan."

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí jedné z našich cestovních kanceláří Dan Plovajko, Kusadasi ani nepatří mezi Čechy vyhledávané letovisko. "Čeští turisté létají zejména do oblasti Bodrumu nebo do Antalye na Tureckou riviéru a tato letoviska jsou vzdálena stovky kilometrů od místa, kde k útoku došlo."

Kusadasi leží na pobřeží Egejského moře asi 70 kilometrů jihovýchodně od přístavu Izmir a je hojně navštěvováno domácími i zahraničními turisty. Minibus údajně přepravoval právě turisty z města na nedalekou pláž.

Výbuch otřásl západním pobřežím Turecka už minulou neděli. Bomba nastražená v odpadkovém koši ve městě Cesme zranila dvě desítky osob, včetně dvou cizinců. K tomuto útoku se přihlásila kurdská separatistická skupina Sokoli osvobození Kurdistánu.

Regina Prouzová-Květoňová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme