Výbuch ve slovenských Topolčanech zabil člověka, další zranil

Jednoho člověka zabila exploze v továrně na plastová okna v Topolčanech na Slovensku. Podle hasičů se jednalo o výbuch nástražného systému, tedy bomby nebo výbušniny. Obětí je podle policejního prezidenta Jána Packy právě muž, který do podniku přinesl neznámou výbušninu. Dalších pět lidí expoloze zranila, spolumajitelku firmy těžce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch v závodě na plasty ve slovenských Topoľčanech | Zdroj: ČTK

Exploze rozbila okna ve správní budově a podle svědků rozkmitala okenní tabulky ve vzdálenosti několika set metrů. Hasiči posléze oheň uhasili a po odhledání místa usoudili, že explozi způsobila nastražená výbušnina.

"Byl nám nahlášen výbuch plynu. Po průzkumu místa a po konzultaci s policii byla ale tato verze vyloučena. Pravděpodobně se jednalo o výbuch nástražného systému," řekl operační důstojník hasičů v Topolčanech Jozef Burza.

Slovenská média dávají vlastníky podniku do souvislosti s podsvětím a deník Sme napsal, že bezpečnostní agentura z továrny v Topolčanech je zase personálně napojená na dva členy vlády. Agentura s názvem A-tým hlídala při parlamentních volbách centrálu vládní strany Smer premiéra Roberta Fica.

Slovenská média už v minulosti upozornila, že agentura má kontakty s podsvětím a měla vybírat výpalné. Jejím šéfem je bývalý elitní policista a sídlí na stejné adrese jako firma, která patří současnému ministru vnitra. Jestli má ale nějaký vztah k výbuchu v Topolčanech, se jen spekuluje.

Kontakty s podsvětím má totiž i blízký příbuzný majitele továrny, kterého před rokem unesli falešní policisté. Zaplatil jim výkupné tři milióny slovenských korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku Lubomír Smatana živě v Ozvěnách dne Radiožurnálu o výbuchu v Topolčanech

Ľubomír Smatana, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme