Východ Austrálie sužují požáry. Sežehly už desítky domů i tisíce hektarů buše

Desítky obytných domů a dalších budov už zničilo velké množství požárů, které sužují východ Austrálie. Mnoho lidí se kvůli tomu muselo uchýlit do nouzového ubytování, nikdo ale zatím naštěstí nepřišel o život, informovaly ve středu podle agentury DPA úřady a hasičský záchranný sbor.

Canberra Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Východ Austrálie sužuje množství požárů.

Východ Austrálie sužuje množství požárů. | Foto: Stringer | Zdroj: Reuters

Ve východoaustralských státech Nový Jižní Wales a Queensland v současné době hoří více než 65 požárů, z nichž je mnoho stále mimo kontrolu.

‚Tohle není Mars.‘ Lesní požáry zbarvily oblohu v Indonésii do červena

Číst článek

Boj s ohněm v této části země podle hasičů ztěžují vysoké teploty, nízká vlhkost a silný vítr.

„Naštěstí nejsou hlášeny žádné oběti na lidských životech,“ sdělil předseda vlády Scott Morrison. Nicméně zároveň upozornil, že nadále hrozí vážné nebezpečí.

Jen v oblasti kolem města Rappville, ležícího asi 180 kilometrů východně od queenslandské metropole Brisbane, plameny zcela pohltily na tři desítky domů.

Dalších 44 domů sežehl požár, ve který se v Novém Jižním Walesu spojily dva menší požáry v místech Drake a Busbys Flat. V této oblasti už oheň sežehl kolem 90 000 hektarů buše.

Požáry na východě Austrálie zničily desítky domů. | Foto: Stringer | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme