Východ Německa se propadá do stále větší chudoby

Hlubokou sociální rozpolcenost Německa ukázala nejnovější studie o chudobě u našich západních sousedů. Vůbec poprvé v historii sestavil Svaz rovnoprávnosti takzvaný Atlas chudoby. Ten ukázal, že se propast mezi západem a východem Německa dál prohlubuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V ulicích Berlína, Rosenthaler Straße

V ulicích Berlína, Rosenthaler Straße | Foto: Ivan Štern | Zdroj: Český rozhlas

"Jestliže některé regiony vykazují čtyřnásobnou míru chudoby oproti těm nejbohatším, pak o rovnocenných životních podmínkách nemůže být řeč," komentoval alarmující výsledky studie šéf Svazu rovnoprávnosti Ulrich Schneider.

Chudobou jsou nejvíce ohroženi obyvatelé Meklenburska-Předního Pomořanska a Saska-Anhaltska. Na opačném konci seznamu trůní podle očekávání Bavorsko a Bádensko-Württmbersko.

I na západě Německa ale najdeme oblasti s vysokou mírou chudoby. Ulrich Schneider z toho vyvozuje, že "20 let po pádu Berlínské zdi máme co do činění už s trojím, a ne dvojím sociálním rozdělením Německa".

Schneider volá po okamžitém zvýšení sociálních dávek a kritizuje opatření spolkové vlády na podporu hospodářského růstu. Podle něj putuje příliš mnoho prostředků do regionů, které to nemají vůbec zapotřebí.

Související příspěvky:
Německo trápí obrovský pokles daňových příjmů způsobený dopady krize
Výroky o hrozícím sociálním neklidu vyvolaly v Německu bouřlivé reakce
Jarní oživení na německém pracovním trhu se kvůli dopadům krize nedostavilo
Německo čeká podle expertů šestiprocentní propad HDP
Německá sociální demokracie chce vyšší daně pro bohaté
Německo: Vládní balíček na podporu ekonomiky schválila i Spolková rada

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme