Východ USA zasáhly další přívaly sněhu

Další vánice opět zastavila život na východním pobřeží Spojených států amerických. Po víkendové nadílce plné bouřek mohou Američané očekávat až čtyřicet centrimetrů nového sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžná bouře ve Washingtonu. Sněžné pluhy byly vidět, ale moc to nezvládaly. | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Po půlnoci východoamerického času padal ledový déšť, který následně namrzal na cestách. K ránu se ve Washingtonu ochladilo a od té doby sníh padá vytrvale. Podle zpravodaje Českého rozhlasu, Víta Pohanky, přibylo přibližně 20 centimentrů sněhové pokrývky. Nová dávka tak doplnila již stávající půlmetrovou vrstvu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vít Pohanka popisuje situaci ohledně sněhové kalamity na východě USA.

Od rána také fouká vítr, což přispívá tvorbě závějí, které místy dosahují až jednoho metru. Viditelnost je na celém pobřeží velmi nízká.

Média neustále varují americké občany, aby nezkoušeli vyjíždět v autech. Z hromadné dopravy funguje v současnosti jen podzemní metro. Mezinárodní i vnistrostátní letiště jsou zavřená.

Američané se obávají možných výpadků elektrického proudu. Pro drtivou většinu domácností by přerušení elektrického proudu znamenalo nejen ztrátu světla, ale i tepla. Zařízení, která využívají k ohřevu, jsou sice na plyn, ale ke svému chodu potřebují zapojení do elektrické sítě.

Velká část domů je ale vybavena funkčními krby. Mnoho domácností se proto předzásobilo dřevem.

Federální úřady v oblasti jsou zavřené. Oproti tomu místní úřady pracují podle Víta Pohanky obstojně: "Jejich informační systém funguje. Ten, kdo se registruje, dostává emailem informace o tom, co dělat, když přestane jít proud."

Pro naléhavé případy začala fungovat azylová centra. Tam mohou hledat pomoc lidé z domácností, kde už proud vypadl.

Vít Pohanka, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme