Východní pobřeží USA ochromil výpadek proudu

Velká část Spojených států zažila ve čtvrtek večer výpadky elektřiny. Bez proudu je severovýchod USA včetně New Yorku, Clevelandu v Ohiu, Detroitu ve státě Michigan, ale také kanadské Toronto a Ottawa. Americké úřady uklidňují, že obrovský výpadek dodávek elektřiny na východním pobřeží není dílem teroristů. Podle nich ho způsobila havárie elektrárny na Manhattanu, která destabilizovala elektrické sítě sahající až do Kanady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manhattan | Foto: Milan Kopp

Postižená města výpadek elektřiny úplně ochromil. Na východním pobřeží severní Ameriky právě vrcholí podvečerní špička a tisíce lidí uvízly na cestě z práce.

O tom, jaká je situace v New Yorku, Radiožurnálu hodinu před půlnocí našeho času řekl český konzul v tomto městě Roman Masařík.

"Podle našich informací je celý New York a jeho předměstí bez proudu. Ulice jsou zaplněny auty, nefungují semafory, nicméně žádná panika nevznikla, lidé jsou spořádaní, jsou jich ale tisíce na ulicích. Nefunguje ani metro, ani většina městských autobusů. Některé výškové domy hlásí, že jim nefungují výtahy. Poslední informace, kterou máme, říká, že se zavírá i nádraží tady v New Yorku."

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme