Východoukrajinští separatisté navrhují stažení zbraní středního kalibru

Ve východoukrajinském Doněcku se dnes ozývaly výbuchy, žádné oběti ale nejsou hlášeny. Tamní separatisté mezitím navrhli nad rámec minských mírových dohod stažení zbraní o ráži více než 80 milimetrů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští separatisté v Doněcku

Proruští separatisté v Doněcku | Foto: Mstyslav Chernov | Zdroj: ČTK

Proruští povstalci i ukrajinská strana potvrdili, že 14. dubna uspořádají další videokonferenci kontaktní skupiny, která se má zabývat třemi základními tématy.

„Kontrola příměří, propuštění nezákonně zadržovaných osob a vytvoření pracovních skupin v rámci třístranné kontaktní skupiny,“ upřesnil vyjednavač za takzvanou Luhanskou lidovou republiku Vladislav Dejnego.

V samotném Luhansku se situace na rozdíl od Doněcku uklidnila natolik, že tam dnes poprvé po devíti měsících konfliktu vyjely na své trasy první trolejbusy, mezi nimi i české.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme