Vydatné deště zasáhly Rakousko

Rakousko postihly opět záplavy. Nejhorší situace je v Salcburku a jeho okolí, kde byl vyhlášen stav katastrofy. Podle zpravodajky Radiožurnálu Marie Woodhamsové vydatné noční a ranní deště způsobily miliónové škody, teď se situace už ale zkliďnuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zaplavená ulice | Foto: ČTK/EPA
Přehrát

00:00 / 00:00

M. Woodhamsová - záplavy v Rakousku

Tucty vylitých potoků z břehů, zatopené sklepy a podzemní garáže - takový obrázek nabízí dnes oblast, která je velkým magnetem turistů z celého světa. Ve Flachgau byl vyhlášen stav katastrofy. Těžko průjezdné, a když tak jen krokem, byly ještě ráno zatopené silnice. Ze stanového tábora museli evakuovat padesát řeckých dětí.

V Korutanech musela být uzavřena silnice na Seeberg, protože se tam vlivem deště sesula skála. Kritická situace nastala také v Dolním Rakousku, zejména v metropoli Sankt Pölten. Zatopena jsou i města na pobřeží Dunaje - Krems a Wachau. Dopoledne se situace začala zklidňovat a ustal také silný déšť.

V německém Bavorsku byla postižena především podalpská oblast. Policie musela uzavřít řadu místních silnic, protože potůčky se dočasně proměnily v řeky a vytvářely si nová koryta.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme