Vydávání amerických víz bude přísnější

Američané se dozvídají, čím budou procházet návštěvníci Spojených Států, pokud se rozhodnou tuto zemi navštívit. Zatímco slabý dolar proti silnému Euru za oceán láká příznivějšími cenami, potíže na ambasádách pří žádosti o americké vízum, leckoho odradí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka USA | Foto: Bílý dům

Jet do Ameriky si může dovolit každý, kdo má dost peněz a žaludek na to, aby odhaloval své soukromí před úředníky cizí země. Podle listu Washington Post posuzuje americká administrativa plán, který počítá s pohovory mezi čtyřma očima mezi každým žadatelem o výjezd do Spojených Států a pracovníkem konzulátu.

Každý rok žádá o americká víza asi 8 milionů lidí. Jsou mezi nimi i Češi, kteří musejí už od dubna informovat o svých amerických plánech, pokud chtějí do USA vycestovat.

Američtí kritici nových opatření varují, že zahltí konzuláty a případné teroristy stejně nezachytí, zastánci plánu opakují, že 11 z 13 únosců letadel z 11. září dostalo víza bez pohovoru, i když nevyplnily žádosti správně. V případě Čechů nejde jen o bezpečnostní rizika, ale také o to, jak odhalit ty, kteří by chtěli v zemi neomezených možností bez povolení pracovat.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme