Vyděrači žádají odvolání ministra Ruska a hrozí útoky

Krveprolitím a sabotážemi vyhrožuje na Slovensku dosud neznámá skupina Šíp. V dopisem žádá odvolání ministra hospodářství Pavla Ruska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavol Rusko | Zdroj: ČTK

Výhrůžné dopisy byly doručeny několika státním institucím. Skupina Šíp v ultimatu požaduje odvolání šéfa resortu do konce května. Vyhrožuje, že pokud Pavol Rusko kabinet neopustí, dojde ve významných podnicích k sabotážím, což se prý neobejde bez krveprolití.

Šéf Úřadu na ochranu ústavních činitelů potvrdil, že každou výhrůžku berou vážně. Ministerstvo vnitra už přijalo řadu opatření včetně posílení ochrany strategických objektů. Podrobnosti kvůli bezpečnosti neuvedlo. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání ve věci šíření poplašné správy.

Ministr hospodářství Rusko patří k častým terčům vyhrůžek. Koncem loňského roku mu neznámý muž vyhrožoval smrtí, na jeho adresu směřovalo také několik podezřelých obálek s práškem. Žádná nebezpečná látka ale v dopisech nebyla.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme