Výherci soutěže o práci snů si rozdělí šest pozic v Austrálii. Například ošetřování klokanů

Austrálie vyhlásila další kolo soutěže o práci snů. Uchazečům nabízí například práci ošetřovatele klokanů, hlídače divokých zvířat v buši nebo fotografa života v Melbourne. Celkem o šest zajímavých pracovních pozic usilovaly statisíce lidí z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sydney | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, David Iliff

Před čtyřmi roky vyhrál první kolo soutěže o práci snů Ben z Velké Británie a půl roku se v oblasti Velkého bariérového útesu staral o rajský ostrov. Tentokrát se o pobyt na opuštěném ostrově ale nejedná.

Za 100 tisíc australských dolarů, tedy zhruba za 2 miliony korun, může jeden ze šesti výherců například organizovat noční život v Sydney. A tím také získat přístup na festivaly a party s VIP.

Pokud by někdo chtěl zkusit, jak vypadá život v australské buši, je pro něj ideální práce strážce přírodního parku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké jsou pro vítěze práce snů přichystané pozice, ví Lubica Bergmanová

Zkrátka nepřijdou ani labužníci, pro ně je přichystaná práce ochutnávače. Vítězný uchazeč v této kategorii bude půl roku jezdit po restauracích a ochutnávat.

Probojovat se ale zástupem konkurentů není jednoduché. Obyčejný životopis v tomto případě rozhodně nestačí. Jde hlavně o to zaujmout a v krátkém třicetisekundovém videu pořadatele přesvědčit, proč je právě ten který uchazeč pro práci snů tím nejlepším.

Podle organizátorky Karen Halbertové jsou všichni účastníci soutěže o nejlepší práci tak trochu blázni a hlavně nadšenci. Pro porotce tak nebude vůbec jednoduché vybrat ty nejlepší.

Do dalšího kola postoupilo čtyřicet tisíc uchazečů. Radovat se ale bude jen 18 z nich, na které čeká cesta do Austrálie a osobní pohovor. Pracovní smlouvu na práci snů jich ale nakonec 21. června podepíše jen šest.

Lubica Bergmanová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme