Vyhlášení Maloruska je součást informační války, zní z Ruska. Nesouhlasí s ním ani separatisté z Luhansku

Luhanští separatisté nesouhlasí se vznikem nezávislého Maloruska vyhlášeného rebely v ukrajinském Doněcku. Předák samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko chce, aby se nový stát stal právním nástupcem Ukrajiny. Ta podle něj nemá budoucnost.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůdce ukrajinských separatistů Alexandr Zacharčenko | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Alexandr Zacharčenko obvinil Ukrajinu z válečných zločinů a terorismu namířeného proti vlastním občanům. Východiskem je podle něj vytvoření nové Ukrajiny pod názvem Malorusko se sídlem v Doněcku.

Proruští separatisté vyhlásili nový stát, Malorusko zahrnuje většinu ukrajinských regionů

Číst článek

Francie jako garant minského mírového procesu vyzvala Rusko, aby se od projektu Maloruska distancovalo. Ruský zástupce v kontaktní skupině pro Ukrajinu Boris Gryzlov označil vyhlášení Maloruska za součást informační války.

Toto rozhodnutí podle něj nebude mít žádné právní důsledky a je jen reakcí na provokace a neochotu Kyjeva zahájit přímá jednání s představiteli Donbasu. Gryzlov dodal, že projekt Maloruska není součástí minského mírového procesu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme