Vyhledávač Google nejspíš končí v celé Číně

Peking neprodloužil firmě Google licenci. Číňané si tak už neotevřou vyhledávač ani přes přesměrované hongkongské stránky. Firma Google potvrdila, že necenzurované vyhledávání z Hongkongu přestane poskytovat, protože by tak mohla přijít o licenci na další internetové služby.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Googlu v Pekingu

Sídlo Googlu v Pekingu | Foto: AFP

Každý rok musí internetové portály v Číně žádat ministerstvo průmyslu a technologií o licenci k poskytování internetových služeb. Google měl licenci do roku 2012, v těchto dnech ji měl ale obnovit.

Za koncem firmy na jednom z největších trhů stojí pravděpodobně čínská vláda. Ta se s firmou nepohodla na začátku roku, když jí odmítla filtrovat své stránky. Od března mohli Číňané ještě nejpopulárnější vyhledávač na světě otevřít přesměrováním na hongkongské stránky. I to ale skončilo.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme