Vyhořelé centrum v Kemerovu obklopily květiny a hračky. Začal třídenní státní smutek

V Kemerovské oblasti na Sibiři, kde při požáru nákupního střediska zemřelo 64 lidí, z nařízení gubernátora Amana Tulejeva začal třídenní státní smutek. Památku obětí na místě uctil také ruský prezident Vladimir Putin. Informovala o tom agentura DPA.

Kemerov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé u zdi obchodního centra, kde vznikl improvizovaný památník, vedle květin kladou také hračky. | Foto: Maksim Lisov | Zdroj: Reuters

Obyvatelé u zdi obchodního centra, kde vznikl improvizovaný památník, vedle květin kladou také hračky, neboť mezi oběťmi byla řada dětí. Agentura Interfax s odvoláním na své zdroje uvedla, že zahynulo zřejmě 40 dětí.

U obchodního centra vznikl improvizovaný památník obětem. | Foto: Maksim Lisov | Zdroj: Reuters

U kemerovské radnice se ráno místního času sešly stovky lidí, kteří požadují, aby úřady zveřejnily veškeré údaje o nedělní tragédii. Někteří z nich požadují úplné informace o obětech neštěstí. Jiní tvrdí, že na místě zasahoval nedostatečný počet záchranářů, napsala agentura Interfax.

Úřady dosud oficiálně neuvedly, kolik dětí zemřelo. Asi deset lidí je stále pohřešováno a v nemocnicích zůstává 15 lidí včetně jedenáctiletého chlapce, jehož stav je označován za vážný.

Příčiny požáru v obchodním a zábavním centru Zimňaja višňa zatím nejsou jasné. Z dosavadních informací vyplývá, že byly vážně porušeny bezpečnostní předpisy. Evakuační východy byly uzamčeny, požární signalizaci vypnul pracovník soukromé ostrahy v okamžiku, kdy se sirény rozezněly, a v nákupním středisku byl použit vysoce hořlavý materiál.

Putinova cesta do Kemerova nebyla předem veřejně ohlášená. Prezident u zdi centra položil kytici. V úterý neštěstí označil na kriminální zanedbání a lajdáctví. Vyšetřovatele pak prý pověřil, aby prošetřili i úředníky, kteří fungování nákupního centra schválili.

Putinova cesta do Kemerova nebyla předem veřejně ohlášená. | Foto: Sputnik/Alexei Druzhinin | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme