Vyhození chlapce ze školky kvůli sušence rozpoutalo v Německu bouřlivou debatu

Snad žádná jiná země v Evropě tak neholduje biopotravinám a ekologii jako Německo. Kam až může snaha o zdravý životní styl zajít, se mohli tento týden přesvědčit čtenáři většiny německých novin. Tohle je příběh čtyřletého Thora, který vyvolal značné vášně. Za vše přitom mohla obyčejná sušenka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sušenky

Dostat dítě do školky není v Německu tak jednoduchá záležitost, míst je totiž málo. V otcovském centru v Berlíně je tak mezi tatínky právě tohle téma na denním pořádku.

To, že se vám podaří dítě do školky dostat, ovšem neznamená, že máte vyhráno. Přesvědčila se o tom rodina Priesových. Jejich čtyřletého Thora vyhodili ze školky kvůli máslovým sušenkám.

Když paní Priesová zaspala, dala synovi do krabičky na svačinu místo tradičního celozrnného chleba oplatku. Ve školce v Delingsdorfu u Hamburku je ovšem zdravá strava tou nejvyšší modlitbou. Odpoledne našla Thorova matka v krabičce vzkaz: „Pamatujte na to, že v našem zařízení se cukr nepoužívá.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Německu přišel čtyřletý chlapec o místo ve školce proto, že si do ní přinesl máslovou sušenku

Chtělo by se říct: neuvěřitelný případ. Během debaty, která se rozpoutala v dalších dnech, se ale ukázalo, že podobný příběh není ojedinělý. Na stránkách německých novin, ale především na webových stránkách oné školky v Delingsdorfu se rozpoutala doslova ekologická válka. Vyznavači zdravého životního stylu se postavili za vedení školky. Počet těch, kteří vyhození ze školky kvůli jedné sušence považují za absurdní, je ale přeci jen víc.

Učitelé ve školce teď čelí nejen mediálnímu tlaku, ale dokonce fyzickým výhružkám. Došlo to dokonce tak daleko, že rodiče vyhozeného Thora napsali otevřený dopis, aby vyhrocené vášně v jinak poklidné vesničce zklidnili.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme