Bavorská policie vyšetřuje výhrůžky zaslané europoslankyni za CSU Monice Hohlmeierové

Bavorská policie vyšetřuje výhrůžky zaslané europoslankyni za Křesťanskosociální unii (CSU) Monice Hohlmeierové z Prahy. V případu přijala preventivní opatření, řekl ve čtvrtek mluvčí policie v severobavorském okresu Horní Franky Alexander Czech. Jestli má sedmapadesátiletá politička, kterou ostře kritizuje český premiér Andrej Babiš, policejní ochranu, neuvedl.

Praha (Aktualizováno: 18:16 5. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá europoslankyně z bavorské CSU Monika Hohlmeierová | Foto: Viktor Daněk | Zdroj: Český rozhlas

„To vám teď detailně samozřejmě nemůžu říci, jestli má policejní ochranu,“ uvedl Czech, podle něhož bavorská policie příslušná opatření konzultovala i se Spolkovým kriminálním úřadem (BKA).

Konkrétně se bavorská policie zabývá dopisem, který byl orazítkován v Praze a koncem ledna dorazil do kanceláře Hohlmeierové. Obsahoval urážlivá a výhružná vyjádření. Konkrétního podezřelého zatím bavorská policie nezjistila.

Babiš političku německé vládní strany opakovaně kritizuje a označil ji i za pomatenou. Hohlmeierová nyní údajně ve zvýšené míře čelí výhrůžkám.

Kvůli výrokům českého premiéra se europoslankyně, která je má za urážlivé, obrátila i na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten nyní zvažuje reakci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme