Vyjednávání o rakouské vládě se komplikuje

Rakouští Zelení přerušili s lidovci, vítězi listopadových předčasných voleb, jednání o vytvoření vládní koalice. Nejmenší parlamentní straně se nelíbí, že Wolfgang Schüssel vede souběžné rozhovory o sestavení vlády i s Haiderovými nacionalisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wolfgang Schüssel | Foto: úřad rakouské vlády

Šéf Zelených Alexander Van der Bellen je ochotný s Wolfgangem Schüsselem a jeho vyjednávacím týmem dále jednat jen v případě, že lidovci přeruší paralelně vedené rozhovory s Haiderovou stranou Svobodných. Zásadně jsme připraveni podílet se na vládě, ale nejsme ochotni k rozhovorům v souběžných místnostech, řekl obrazně. Podle něj také není možné, aby lidová strana dopoledne hovořila o zostření práva azylantů a odpoledne mluvila se Zelenými o pravém opaku.

Schüssel vyslovil nad nečekaným přerušením sondážního rozhovoru politování. Rozpačité oťukávání názorů jednotlivých stran nenasvědčuje tomu, že by Rakousko mělo novou vládu dříve než v únoru.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme