Výměna prsních implantátů bude ve Walesu zdarma

Velšská vláda se rozhodla hradit ze státní pokladny nutné výměny prsních implantátů žen. Britská vláda přitom minulý týden uvedla, že implantáty není zapotřebí vyměňovat. Kauza s vadnými prsními implantáty se rozvířila v prosinci, kdy francouzské úřady doporučily, aby byly preventivně odstraněny závadné implantáty u 30 tisíc žen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vadný prsní implantát | Zdroj: Reuters

K provedení operace ženy ve Walesu musí prokázat, že se ucházely o pomoc v rámci soukromé zdravotní služby a jsou zaregistrovány u lékaře ve Walesu.

Podle welšské ministryně zdravotnictví Lesley Griffithsové by neuskutečnění výměny implantátů mohlo ženy vystavit nežádoucím rizikům.

Na druhé straně britské ministerstvo zdravotnictví minulý týden potvrdilo své stanovisko, že implantáty, které má ve Spojeném království na 40 tisíc žen, není třeba rutinně vyměňovat.

Implantáty francouzské firmy Poly Implant Prothese byly vloni zakázány, když v nich byl zjištěn obsah silikonového gelu, který nesplňoval předepsané parametry.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme