Vynálezce přiznal, že rozřezal tělo novinářky Wallové. Její smrt vysvětlil opět jinak, oznámila policie

Dánský vynálezce Peter Madsen přiznal, že tělo Kim Wallové rozřezal. Policie o tom informovala v pondělním prohlášení, které cituje agentura Reuters. Vraždu novinářky ale nadále odmítá. Madsen vyšetřovatelům řekl, že Wallová zemřela na otravu oxidem uhelnatým uvnitř ponorky, zatímco byl na palubě plavidla.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Madsen poté, co byl zachráněn z potápějící se ponorky. | Zdroj: Reuters

Vynálezce tak už poněkolikáté změnil svou výpověď o tom, jak žena zemřela. Těsně poté, co ho v srpnu vyšetřovatelé zachránili z potápějící se ponorky, uvedl, že Kim Wallovou vysadil živou na pobřeží Kodaně.

Policie našla hlavu a končetiny novinářky Wallové. Madsen dál tvrdí, že zemřela nešťastnou náhodou

Číst článek

Posléze policie nalezla u břehu Kodaně ženské tělo bez hlavy a končetin. „DNA torza a Kim Wallové sedí,“ oznámila tehdy dánská policie na svém twitteru. Madsen pak uvedl, že žena zemřela při nehodě a on ji „pohřbil“ v moři.

Policejní šéf Jens Moller Jensen po nalezení trupu Wallové upřesnil, že končetiny a hlava byly z nalezeného těla odřezány záměrně. Pilu našli vyšetřovatelé o více než dva měsíce později.

Jednou z posledních verzí bylo, že Kim Wallovou udeřil do hlavy poklop ponorky, když ztratila balanc. Žalobce však v reakci na tuto výpověď uvedl, že na zohaveném těle bylo nalezeno také 15 bodných ran.

Záhadné zmizení novinářky

Kim Wallová na začátku srpna rodině řekla, že jede do Dánska, aby s obdivovaným 46letým vynálezcem Madsenem udělala rozhovor. Společně byli naposledy spatřeni v kodaňském přístavu Refshaleoen ve čtvrtek 10. srpna, kolem sedmé hodiny večer.

Když se Wallová nevracela dlouho domů, její přítel zavolal policii a začalo pátrání. Druhého dne ráno záchranáři našli potápějící se ponorku. Jediným člověkem široko daleko byl ale pouze Madsen. Ponorka byla podle policie potopena záměrně. Policie už dříve Madsena obvinila z vraždy, on nadále vinu odmítá.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme