Výpadek proudu uvěznil ve vlacích ve Švýcarsku tisíce lidí

Železniční dopravu ve Švýcarsku večer ochromil masivní výpadek proudu. Desetitisíce cestujících zůstaly uvězněny v nepojízdných vlacích, chaos zavládl i na nádražích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čekání na vlak v Lausanne | Zdroj: ČTK

Černý den švýcarských železnic zahájily už dopoledne dvě nehody nákladních vlaků. V podvečer pak vypadl ještě proud a desítky tisíc lidí zůstaly uvězněny ve vagonech rozpálených až 30stupňovým teplem, bez klimatizace a větrání.

Švýcarské dráhy SBB nasadily postupně dieselové lokomotivy, aby nepojízdné soupravy odtáhly na nejbližší nádraží a vysvobodily pasažéry. Provoz na mezinárodním letišti v Curychu nebyl omezen, avšak z Německa přestali odbavovat vlaky směrem do Švýcarska.

Pozdě večer začaly švýcarské dráhy pomalu obnovovat provoz. Není ale možné na trať pustit všechny soupravy, které výpadek zablokoval. To by totiž mohlo síť znovu přetížit. Mluvčí železnice ale ubezpečil, že žádní cestující by neměli zůstat odříznuti přes noc.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme