Výpadky v železniční dopravě a zavřené parky. Německo a Rakousko se připravují na vichřici

Německo a Rakousko se připravují na příchod bouře doprovázené vichřicí, která se v neděli očekává rovněž v České republice. Podle německé agentury DPA by se lidé měli vyhýbat procházkám po lese a cestující by měli počítat s výpadky v železniční přepravě. Ve Vídni budou v neděli uzavřeny parky a zahrady, omezen bude rovněž vstup na některé hřbitovy.

Berlín / Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silný vítr v Praze (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Při předpokládaných rychlostech větru až 120 kilometrů za hodinu se mohou lámat větvě a padat stromy,“ řekl agentuře APA šéf vídeňské lesní správy Andreas Januskovecz. „V lese a pod stromy to znamená ohrožení lidských životů,“ dodal.

V Německu je příchod bouře podle meteorologů očekáván v noci na neděli, v plné síle by bouře měla propuknout v neděli dopoledne. V oblasti Severního moře a vysokých polohách je dokonce zapotřebí počítat s orkány, napsala DPA.

Českem se v neděli přežene extrémně silný vítr. Hasiči jsou v pohotovosti

Číst článek

Kvůli bouři bude v neděli uzavřena berlínská zoologická zahrada. Německá železniční společnost Deutsche Bahn dnes uvedla, že by od nedělního rána mohla v oblastech zasažených bouří omezovat provoz.

Český hydrometeorologický ústav v pátek varoval, že extrémně silný vítr v neděli zasáhne rovněž Českou republiku. V nárazech bude dosahovat rychlosti kolem 100 kilometrů za hodinu, na horách ale udeří vichřice o rychlosti až 160 km/h. Vítr by mohl podle meteorologů ohrozit lidské životy a způsobit škody na velkém území.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme