Výplata odškodnění nuceně nasazeným se opět přiblížila

Newyorský federální odvolací soud totiž zrušil bez podmínek hromadné žaloby proti německým bankám. Podle našeho vyjednavače o odškodnění nuceně nasazených Jiřího Šitlera soud v podstatě jen vysvětlil stejný výrok soudkyně Shirley Kramové. Rozhodnutí přivítal zmocněnec německého kancléře pro odškodnění Otto Lamsdorff.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Jak Jiří Šitler zdůraznil, odvolací soud zrušil určité pasáže, které německá strana podle jeho názoru mylně interpretovala jako jakési podmínky. Nyní tyto úseky znějí tak, že jsou naprosto nenapadnutelné a na německé straně je nikdo nemůže použít jako záminku pro další odklady.

Zmocněnec spolkového kancléře Otto Lamsdorff, který rozhodnutí soudu přijal s úlevou, doufá v brzké vyplácení kompenzací ještě před letní prázdninovou přestávkou. Německé reakce na zrušení hromadných žalob shrnuje zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu v Berlíně Zita Senková.

Také německé podniky uvítaly bezpodmínečné zrušení hromadné žaloby proti německým bankám v USA. Upozornily ale, že musejí být zrušeny také další právní nároky vůči německým podnikům, které ještě americká justice projednává. Revize rozsudku soudkyně Shirley Kramové nestačí k tomu, aby měly podniky dostatečné právní záruky, konstatoval mluvčí firem Wolfgang Gibowski.

Mluvčí vládní strany Zelených Volcker Beck naopak reagoval, že nyní jsou předpoklady, aby německý parlament mohl konstatovat právní smír a vydat pokyn k zahájení výplat odškodného.

Milan Kopp, Petr Pospíšil, Zdenka Turková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme