Výplata odškodnění nuceně nasazeným se opět přiblížila

Newyorský federální odvolací soud totiž zrušil bez podmínek hromadné žaloby proti německým bankám. Podle našeho vyjednavače o odškodnění nuceně nasazených Jiřího Šitlera soud v podstatě jen vysvětlil stejný výrok soudkyně Shirley Kramové. Rozhodnutí přivítal zmocněnec německého kancléře pro odškodnění Otto Lamsdorff.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Jiří Šitler zdůraznil, odvolací soud zrušil určité pasáže, které německá strana podle jeho názoru mylně interpretovala jako jakési podmínky. Nyní tyto úseky znějí tak, že jsou naprosto nenapadnutelné a na německé straně je nikdo nemůže použít jako záminku pro další odklady.

Zmocněnec spolkového kancléře Otto Lamsdorff, který rozhodnutí soudu přijal s úlevou, doufá v brzké vyplácení kompenzací ještě před letní prázdninovou přestávkou. Německé reakce na zrušení hromadných žalob shrnuje zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu v Berlíně Zita Senková.

Také německé podniky uvítaly bezpodmínečné zrušení hromadné žaloby proti německým bankám v USA. Upozornily ale, že musejí být zrušeny také další právní nároky vůči německým podnikům, které ještě americká justice projednává. Revize rozsudku soudkyně Shirley Kramové nestačí k tomu, aby měly podniky dostatečné právní záruky, konstatoval mluvčí firem Wolfgang Gibowski.

Mluvčí vládní strany Zelených Volcker Beck naopak reagoval, že nyní jsou předpoklady, aby německý parlament mohl konstatovat právní smír a vydat pokyn k zahájení výplat odškodného.

Milan Kopp, Petr Pospíšil, Zdenka Turková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme