Výrobce Nutelly čelí soudu. Prý není tak zdravá, jak uvádí

Světoznámý čokoládový krém Nutella prý není tak zdravý, jak její výrobce uvádí. Podle rozhodnutí německého soudu musí nyní změnit údaje na etiketách, jinak italské firmě Ferrero produkující pomazánku Nutella hrozí vysoká pokuta.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krém na čokoládový dort

krém na čokoládový dort | Foto: Fotobanka stock.xchng

Vrchní soud ve Frankfurtu potvrdil, že společnost Ferrero klame zákazníky, když uvádí chybné údaje o obsahu tuku, cukru a vitamínů v Nutelle. Na první pohled by se totiž mohlo zdát, že je Nutella zdravá, protože je v ní mnohem více vitamínů. Jenže uvedené hodnoty tuků a cukrů jsou počítány z 15 gramů pomazánky, zatímco vitamíny ze 100 gramů.

Podle soudu tak jde o podvod na zákazníky a italský výrobce musí vše napravit, v opačném případě mu hrozí pokuta ve výši 250 tisíc eur. Ferrero se rozhodlo proti verdiktu odvolat, přesto etikety prý změní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauzu Nutelly přiblížil v Odpoledním Radiožurnálu redaktor Robert Mikoláš.

Italský výrobce čelí podobné žalobě i ve Spojených státech, to ovšem nevadí některým čínským čokoládovnám, které naopak výrobky firmy Ferrero vesele kopírují.

Nejproslulejší je čínská firma Montresor, která už v 80. letech minulého století dodávala na trh napodobeninu výrobku Ferrero Rocher. Následovala proto žaloba, několikaletá právní bitva a nakonec dal čínský nejvyšší soud v roce 2008 za pravdu italské společnosti.

Čínská kopie měla tedy být stažena z obchodů, přesto se ovšem vesele prodává dál. Sám jsem ji viděl v čínských supermarketech ještě letos v létě a sehnat můžete kopii slavných italských pralinek i na mezinárodních letištích v ČLR.

Robert Mikoláš, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme