Výročí sametové revoluce si připomínají krajané ve Francii

Dvacáté výročí sametové revoluce se bude slavit v Paříži. Český zastupitelský úřad pozval na akci více než stovku studentů, kteří studují nejen ve francouzské metropoli, ale i v Dijonu a na dalších místech Francie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž - Vítězný oblouk

Paříž - Vítězný oblouk | Foto: Paris Tourist Office, Angélique Clément

Vzpomínkový akt pak proběhne v Héricy u Fontenebleau, kde strávil podstatnou část svého života a je také pohřben Pavel Tigrid, jedna z nejvýznamnějších postav českého exilu.

Na vzpomínkové akci budou přítomny také dvě děti Pavla Tigrida, český velvyslanec Pavel Fischer a symbolicky i skupina českých studentů, kteří v době, kdy Tigrid vydával Svědectví ještě nebyli na světě.

Francie pomáhala významnou měrou československému exilu a tehdejší prezident Francoise Mitterand výrazně podpořil disidenty, když se s nimi navzdory protestům československé vlády sešel během své návštěvy Prahy na francouzském velvyslanectví.

Jan Šmíd, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme