Výroční shromáždění NATO v Praze vstupuje do druhého pracovního dne

Praha hostí druhým dnem výroční parlamentní shromáždění Severoatlantické aliance. Členové NATO budou probírat budoucí směřování aliance i politické a bezpečnostní otázky zemí, ve kterých se NATO angažuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dny NATO na mošnovském letišti - pilotní kabina letadla AWACS | Zdroj: ČTK

Potřebujeme jednotnou mezinárodní strategii, abychom mohli řešit situaci v Sýrii, řekl mimo jiné na úvodní tiskové konferenci šéf parlamentního shromáždění NATO Karl Lamers.

Kromě Sýrie se budou jednotlivé výbory aliance zabývat také dalším postupem v Afghánistánu, odkud se mají alianční jednotky stáhnout do konce roku 2014, íránským jaderným programem nebo demokratizací politického systému na Ukrajině.

Co se směřování samotné aliance týká, Lamers zdůraznil, že by členské státy neměly kvůli ekonomické krizi snižovat výdaje na obranu. Mohlo by to vést k bezpečnostní krizi.

Shromáždění vyvrcholí v pondělí vystoupením generálního tajemníka NATO Andrse Faoug Rassmusena a představiteli zemí, které usilují o členství v alianci. Jsou to Gruzie, Bosna a Hercegovina, Makedonie a Černá Hora.

Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme