Vyšetřování havárie ruského letadla v Indonésii může trvat déle než rok

Nehoda ruského letadla v Indonésii se může vyšetřovat déle než rok. Podle záchranářů jsou totiž trosky letounu a těla obětí v nepřístupném horském terénu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři u hory Salak na ostrově Jáva | Zdroj: ČTK

Indonéští záchranáři zatím našli deset mrtvých těl. Po zbylých pasažérech stále pátrají. Připojit by se k nim měli i jejich ruští kolegové. Záchranné práce ale komplikuje kromě nepřístupného terénu i špatná viditelnost.

Podle expertů může vyšetřování nehody trvat i patnáct měsíců. V hlavní městě Indonésie budou všechny ostatky identifikovány za pomoci analýzy DNA. Až poté úřady sdělí přesné informace o počtu mrtvých. K vyšetřování nehody by mohla pomoci i černá skříňka z letadla, kterou ale pátrací týmy zatím nenašly.

Ruský vicepremiér Dmitrj Rogozin označil za možnou příčinu neštěstí lidský faktor. Indonésie pozastavila až do vyjasnění příčin havárie nákupy všech letounů tohoto typu.

Suchoj SuperJet 100 ve středu narazil během předváděcího letu do příkrého horského svahu v západní části ostrova Jáva. Na palubě bylo 48 lidí, nikdo z nich nehodu nepřežil.

Igor Maňour, Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme