Vyšetřování nehody letadel v Rusku pokračuje

V Rusku pokračuje vyšetřování dvojnásobné letecké katasrtofy. Černé skříňky zatím mlčí a experti se doposud neodklonili od žádné ze tří možných verzí výbuchu, tedy od teroristického činu a selhání techniky nebo lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky letadla | Foto: EPA

Experti federeální bezpečnostní služby znovu prohlásili, že zatím nenašli žádný důkaz o výbuchu na palubách letadel. Z trosek, které doposud prozkoumali, nic takového nevyplývá. Prezident Vladimir Putin přikázal silovým strukturám, aby vyřešily, jak by mohlo Ministerstvo vnitra co nejrychleji převzít zodpovědnost za bezpečnost letů a letišť. Doposud se o to starají soukromé ochranky.

Letiště Domoděvovo, odkud oba letouny vzlétly, tvrdí, že stroje prošly před startem klasickou technickou podmínkou a také palivo bylo v pořádku.

O znovunarození může mluvit 6 pasažérů, kteří nebyli vpuštěni kvůli velké opilosti na jeden z letů, který potom tak tragicky skončil.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme