Vyšetřování nehody v Bavorsku pokračuje. Policisté zjišťují, proč se oheň tak rychle rozšířil

Na německé dálnici A9 v Bavorsku shořel v pondělí po srážce s kamionem autobus. Zemřelo 18 lidí a dalších 30 bylo zraněno. Vyšetřovatelé zatím nemají jasno, jak k této dopravní tragédii mohlo vůbec dojít.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohořelý vrak autobusu | Zdroj: ČTK

Obě vozidla na místě vzplanula a během krátké doby z nich zbyly jen zuhelnatělé konstrukce. Z autobusu, který vezl zájezd německých důchodců ke Gardskému jezeru, se všichni zachránit nestihli. Vyšetřovatelé musejí ještě objasnit řadu otázek.

Nehoda v Bavorsku si vyžádala 18 životů, 30 lidí zraněných. Z autobusu zbyl ohořelý vrak

Číst článek

Autobus, který vezl zájezd ze Saska s německými důchodci, narazil v Bavorsku do tahače s přívěsem krátce po sedmé ráno. Okamžitě vzplanul, a přestože hasiči byli do deseti minut na místě, nemohli už nic dělat. Oheň se šířil tak rychle, že 18 cestujících ve věku od 66 do 81 let nemohli zachránit.

Klíčovou a stále neobjasněnou otázkou je, jak se oheň mohl tak rychle rozšířit. Vyšetřovatelé ale stále neznají odpověď.

Pokud jde o technický stav autobusu, šlo o tři roky staré vozidlo. Podle majitele dopravní společnosti byl tento autobus v dubnu na technické kontrole, která žádé závady neobjevila – autobus byl tedy v dobrém technickém stavu.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko severobavorské obce Münchberg, která leží asi 30 kilometrů od západočeské Aše. Celkem v autobuse cestovalo 46 pasažérů a dva řidiči.

Podle bavorského ministra vnitra Joachima Hermanna práci záchranářům komplikovali neukáznění řidiči.

„První požárníci na místo dorazili deset minut po tísňovém volání. Cestu přes kolonu jim výrazně zkomplikovala řada řidičů, kteří vyjížděli ze svého pruhu, aby se podívali, co se před nimi děje. Když hasiči přijeli k autobusu, byl už celý v plamenech. Samozřejmě nemůžu tvrdit, že bez tohohle zpoždění mohly být zachráněny další lidské životy. Ukazuje to ale naprostou nezodpovědnost některých lidí," uvedl Hermann.

Podle agentury DPA byli na místo neštěstí už povoláni odborníci na soudní medicínu, aby pomohli při vyzvednutí a identifikaci těl z ohořelého vraku.

Pavel Polák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme